Do | 06/03/2021 - 00:02 Lajme Pazar

LEGO 40450 Amelia Earhart Tribute

Vazhdoni për ofertën promovuese që ju lejon të merrni një kopje të setit 40450 Homazhe Amelia Earhart nga 100 € blerje dhe pa kufizim të gamës përmes dyqanit zyrtar në internet. Kjo ofertë e re fillon sot dhe do të vazhdojë në teori deri në 14 Mars.

Pothuajse gjithçka është thënë tashmë në lidhje me këtë grup të vogël për lavdinë e pionierit të aviacionit civil Amelia Earhart që ju prezantova disa ditë më parë me rastin e një "Testuar shumë shpejt". Unë mendoj se të gjithë do ta kenë kuptuar që stoku do të shterohet shumë para datës së caktuar dhe se për këtë arsye është më e kujdesshme të vendosni shpejt nëse kjo kuti ju intereson vërtet.

Përndryshe, mund të prisni gjithashtu deri në 15 Mars për të përfituar nga oferta tjetër e planifikuar për këtë muaj, ajo që do t'ju lejojë të merrni setin 40449 Shtëpia e Karrotave të Lepur i Pashkëve nga 60 € blerje pa kufizim të intervalit.

AKSESI DREJTSISHT N TO OFERT ON N ON LEGO SHOP >>

(Lidhja për në dyqan ridrejton në versionin e dyqanit zyrtar për vendin tuaj të lidhjes)

Dhe për ata që nuk dinë çfarë të blejnë, dijeni se grupi i shkëlqyeshëm 80107 Festivali i Fenerit të Pranverës (99.99 €) aktualisht është në dispozicion. Gjeni qindarkën që mungon për të përmbushur shumën minimale të blerjes që kërkohet për të përfituar nga oferta aktuale.

LEGO Festivali i Lanternit të Pranverës Viti i Ri Kinez 2021 80107

LEGO Monkie Kid 80024 Legjenda Lule Fruta Mali

Sot ne shpejt interesohemi për setin LEGO Monkie Kid 80024 Mali i Frutave Lule Legjendare, kutia më e madhe e valës së dytë të produkteve nga kjo gamë e frymëzuar lirisht nga legjenda e Mbretit Monkey. Gjithmonë duhet të kihet parasysh se këto produkte synojnë një klientelë shumë specifike, e cila është e njohur me kontekstin në të cilin përmbajtja e kësaj kutie bën një referencë veçanërisht të fortë.

Asnjë anije kozmike apo makinë futuriste në këtë set prej 1949 copë, kjo kuti e madhe përpiqet t'i bëjë homazhe përrallës shumë të njohur në Azi me një skenë të huazuar drejtpërdrejt nga arti i Shanshui, një stil piktor që nxjerr në pah peisazhet natyrore. Malet, ujëvarat, retë, bimësia dhe kaligrafia janë përgjithësisht në qendër të vëmendjes në këto vepra dhe versioni LEGO merr të gjitha kodet për të ofruar një dioramë mjaft mbresëlënëse.

Ky grup është gjithashtu dhe mbi të gjitha garancia kulturore e gamës, është përgjegjës për të bindur prindërit që universi Monkie Kid tërheq thellësisht nga kultura kineze pavarësisht akumulimit të robotëve të mbingarkuar, mekanikëve të pajisur tepër dhe makinerive me pamje futuristike. konkurrojnë në paketim. Kështu të bindur se universi Monkie Kid është një referencë e mirë për legjendën që ata njohin, prindërit pa dyshim do të jenë më të prirur të shkojnë në arkë për të kënaqur fëmijët e tyre.

Me të drejtë, unë nuk mendoj se substanca e produktit është shumë emocionuese për t'u bashkuar, por forma nga ana tjetër është mjaft e kënaqshme. Kënaqësia e mbledhjes së diçkaje tjetër përveç një anijeje ose ndonjë pajisje mekanike shpejt merr përsipër dhe një poezi e caktuar më në fund del nga ky Mal i Njëmijë Luleve (ose Mali i Luleve me Fruta). Disa afishe dhe pjesë të tjera të mëdha janë të domosdoshme për të marrë këtë set me funksione të kufizuara, por rezultati përfundimtar më duket mjaft interesant nga pikëpamja estetike për të falur shkurtesat.

LEGO Monkie Kid 80024 Legjenda Lule Fruta Mali

Ndërtimi prej gati 70 cm i gjatë me më shumë se 30 cm i lartë është i ndarë në tre nën-seksione të lidhura me njëri-tjetrin nga pisha teknike dhe ne shpejt e kuptojmë se ne kemi kryesisht një gjysmë mali, pjesa e pasme e pjesës së lojërave është e kënaqur me nevojat me trarët e ekspozuar të teknikës dhe përfundimet minimaliste.

Ndryshe nga kutitë e tjera në varg të cilat shfaqin përplasje midis Monkie Kid dhe armiqve të tij të ndryshëm duke përdorur makina dhe armë futuriste, ky produkt përqendrohet ekskluzivisht në legjendën që shërben si një fije e përbashkët. Kjo gamë duke ofruar faza të ndryshme që çuan Sun Wukong në bëhu mbreti i majmunëve.

Pra, ekziston një progresion logjik në këtë dioramë, duke filluar me lindjen e atij që do të bëhet Sun Wukong. Secili nga gjashtë piketat në histori ilustrohet nga një panel i vogël i artë i zbukuruar me një afishe në një sfond të kuq që përshkruan (në kinezisht) atë që ndodh atje.

Sipas legjendës, majmuni i ri doli nga një shkëmb i vendosur në malin Fruit-Fleur dhe për këtë arsye ne kemi këtu një hapësirë ​​të dedikuar e cila lejon të vërë në skenë karakterin në vezën e tij prej guri dhe të "shpërthejë" shkëmbin për të liruar fëmijën. Një skedë është instaluar në këmbët e zgavrës në të cilën është instaluar minifig, thjesht tërhiqeni atë për të hapur shkëmbin dhe zbuloni atë që më pas do të quhet nofka Monkey Guri.

LEGO Monkie Kid 80024 Legjenda Lule Fruta Mali

LEGO Monkie Kid 80024 Legjenda Lule Fruta Mali

Historia vazhdon me kryqëzimin e ujëvarës e cila i lejoi majmunit të ri të fitonte respektin e bashkëmoshatarëve të tij dhe të zbulonte duke kaluar një vend të mrekullueshëm të zënë më pas nga mbreti i ardhshëm dhe bashkëmoshatarët e tij. Possibleshtë e mundur që në mënyrë të paqartë të rishfaqni skenën duke shtypur një levë e cila lëviz dy nga ngritjet e ujëvara të mbuluara me afishe në një sfond transparent.

Edhe këtu, funksionaliteti është çarmatosshëm i thjeshtë, por zgjidhja e përdorur gjithmonë funksionon dhe ujëvara ndahet lehtësisht në dy pjesë. Nuk ka asnjë mekanizëm kompleks, do të jetë e nevojshme të mbyllni kaskadën manualisht. Ne pastaj vazhdojmë me fazën e të mësuarit dhe stërvitjes së pretenduesit të ri në fron me trapin në të cilin ai udhëtoi për dhjetë vjet përpara se të takonte Soudhobi, të cilit ai u bë dishepull.

Marrja e titullit të Mbretit të Majmunëve nga Sun Wukong mishërohet këtu nga prania e fronit në majë të pjesës së majtë të malit. Disa mund të pyesin pse përparimi i historisë është djathtas, për tu lënë në dioramë. Shpjegimi është i thjeshtë, vënia në skenë këtu respekton kuptimin tradicional të leximit që përdoret ende në Kinë për përmbajtje të caktuar.

Ne gjithashtu kemi një veçori për të përsëritur përplasjen midis Monkie Kid dhe Gjashtë veshët makaka, alter-egoja dinake dhe xheloze e Mbretit Monkey. Asgjë e çmendur, në të vërtetë janë piedestalet në të cilat ne instalojmë minifigs dhe dy rrota me notë që lejojnë mbështetëset të rrotullohen për të krijuar një lëvizje të vogël.

LEGO Monkie Kid 80024 Legjenda Lule Fruta Mali

Dhurimi në minifigs i kësaj kutie të madhe që lejon të grumbullohen majmunët luan në dy tavolina: nga njëra anë, është përgjegjëse për të na ofruar versione të ndryshme të Sun Wukong të cilat janë të nevojshme për të vënë në skenë lindjen dhe evolucionin nga karakteri. derisa të marrë statusin e tij si Monkey King dhe nga ana tjetër, ajo bën lidhjen me serinë e animuar duke shtuar Monkie Kid të pashmangshme që bën një devijim nëpër malin në fjalë në ekran.

Kështu që ne marrim një Monkey King në një version të porsalindur, në një version adoleshent, në një version nxënës dhe në formën e tij të zakonshme me parzmoren e tij me shkëlqim. Këto minifigs vijnë me Monkie Kid dhe Gjashtë Macaque veshë, një karakter mashtrues dhe me qëllim të keq me të cilin heroi i ri zgjedh të stërvitet. Zuzani për pak kohë kap fuqitë e Mbretit të Monkeyve por më pas i humb ato në një përplasje me mbretin "e vërtetë". Inventari plotësohet nga dy majmunë të rinj me pamje djallëzore dhe këmbë të shkurtra.

LEGO Monkie Kid 80024 Legjenda Lule Fruta Mali

Le ta pranojmë, ky mal i madh i shitur për 170 € i cili ofron pak mundësi argëtimi të vërtetë nuk do t'u pëlqejë të gjithëve. Publiku i synuar drejtpërdrejt nga kjo varg do ta gjejë veten atje me një mishërim origjinal të malit Lule-Fruta, shumë i pranishëm në legjendën popullore të Mbretit të Monkeyve. Ata që nuk janë tërhequr nga kjo përrallë mund ta kenë pak të vështirë të kuptojnë të gjitha hollësitë e kësaj diorama e cila e frymëzon nga arti i Shanshui dhe në fund të fundit do të shohë vetëm një mal që është pak i ashpër dhe shumë i shtrenjtë.

Në Azi, mendimet e para për këtë kuti janë megjithatë unanime dhe produkti duket se arrin qëllimin e tij. Tek ne, ndoshta do të jetë më pak e dukshme, por ju kujtoj se kjo gamë e produkteve shpërndahet vetëm diku tjetër sesa në Azi sepse LEGO është e përkushtuar që të mos kufizojë më gjeografikisht shpërndarjen e produkteve të tij "publik të gjerë". Prandaj nuk mund ta fajësojmë prodhuesin për zhvillimin e produkteve në tema që nuk janë veçanërisht të njohura për ne.

Shënim: Seti i paraqitur këtu, siguruar nga LEGO, është përfshirë si zakonisht. Afati i caktuar në Mars 20 2021 tjetër në orën 23 pasdite. "" Unë provoj, marr pjesë "fshihen automatikisht, bëj një përpjekje.

Do | 04/03/2021 - 15:00 Ide LEGO LEGO 2021 i ri

Ide LEGO 21326 Winnie the Pooh

LEGO sot zbulon setin LEGO Ide 21326 Winnie the Pooh, një produkt zyrtar i frymëzuar nga projekti Winnie Pooh iniciuar nga Ben Alder alias benlouisa. Në kuti, 1265 pjesë dhe pesë personazhe: Winnie the Pooh, Piglet, Coco Rabbit, Eeyore dhe Tigger. Ata që kujtojnë karikaturën e transmetuar në FR3 në vitet 80 pa dyshim do të pendohen për mungesën e Master Owl në këtë set i cili mbetet gjithsesi një evolucion i bukur i projektit fillestar.

Projektuesi LEGO ka marrë përsipër propozimin e Benlouisa duke zgjeruar pemën që strehon kasollen e pelushit dhe duke i dhënë asaj një anë më karikaturë sesa ajo e projektit referues. Rezultati është për mendimin tim pak i çrregullt në vende, por LEGO e merr kursimin nga pema e projektit origjinal dhe kjo është një gjë e mirë.

Ide LEGO 21326 Winnie the Pooh

Winnie the Pooh (Winnie the Pooh) nga benlouisa

Pas pemës që përdor koralet e dorëzuara këtu me të gjelbër, kasolle hapet në dy pjesë për të lejuar një prezantim të trupës së vogël përpara ambienteve të planifikuara, ne mund të pendohemi për mungesën e një tavoline dhe disa karrigeve për të shmangur largimin nga Minigigët Tigger dhe Piglet ulur në dysheme. LEGO nuk kursen në kavanoza me mjaltë dhe brendësia e kasolles është plot me mobilje dhe pajisje. Përmendje e veçantë për tufat me bletët e tyre në një bosht rrotullues të fiksuar në degët e pemëve, është karikaturë dhe ngjitet në atmosferën e karikaturës.

Pesë personazhet e paraqitura janë të gjitha shumë të vërteta ndaj paraqitjes së tyre në ndryshimet midis filmave ose serialeve të animuar që janë lëshuar për shumë vite, dhe në fund të fundit Winnie unë gjej më së paku të suksesshme nga grupi i figurave të dhëna. Arusha pelushi e parë në ekran ka një fytyrë mjaft këndore, por koka e minifigurës nuk e bën atë aq dashamirës dhe naiv sa më kujtohet.

Ide LEGO 21326 Winnie the Pooh

Ide LEGO 21326 Winnie the Pooh

Seti i cili është i shpërndarë në një format prej 24 x 18 cm dhe 22 cm të lartë nuk i shpëton një grushti afishesh që do të përdoren për të veshur brendësinë e kasolles dhe aksesorëve të saj të pakët, diapazoni LEGO Ideas nuk i shmang jo ngjitjet .

Ne mund të diskutojmë për modelin grafik të paketimit, LEGO ka zgjedhur të përdorë formatin e zakonshëm të produkteve të destinuara për klientët e rritur. Disa do ta vlerësojnë anën esëll të gjërave me një theks të vërtetë në përmbajtjen e produktit pa frika të panevojshme, por të tjerët ndoshta do të kishin preferuar një prezantim më shumë në frymën e serisë së animuar me një sfond shumëngjyrësh dhe një estetikë më pak të qëndrueshme.

Ju do të duhet të paguani 109.99 € nga 18 Mars 2021 për të përballuar këtë kuti për vrojtimin e planifikuar VIP. Seti do të jetë në dispozicion për të gjithë klientët e dyqanit zyrtar nga 1 Prilli.

Nostalgjia shpesh ka një çmim dhe prandaj varet nga të gjithë nëse kjo set, i cili i referohet një universi shumë të popullarizuar me një brez të tërë, meriton të shpenzojë njëqind eurot e kërkuara nga LEGO. Do të kujtojmë gjithashtu se kjo nuk është paraqitja e parë e Winnie dhe miqve të tij në LEGO, shumë grupe ishin shitur midis 1999 dhe 2001 dhe më pas në 2011 në gamën DUPLO.

LEGO IDEAS 21326 WINNIE THE POOH ON THE LEGO SHOP >>

(Lidhja për në dyqan ridrejton në versionin e dyqanit zyrtar për vendin tuaj të lidhjes)

Do | 14:23 Lajme

LEGO 40449 Shtëpia e Karrotave të Lepur i Pashkëve

Sot zbulojmë pak më afër përmbajtjen e grupit LEGO 40449 Shtëpia e Karrotave të Lepur i Pashkëve, një kuti e vogël 232 copë që do të ofrohet nga LEGO nga blerja prej 60 € dhe pa kufizime në distancë nga 15 Mars deri më 5 Prill 2021.

Seti tani është referuar në dyqanin zyrtar ose vlerësohet në 12.99 €. Përshkrimi i produktit nuk lë vend për dyshim, do të ketë disa afishe në këtë kuti për të dekoruar karotën gjigande për tu ndërtuar e cila shërben si shtëpia e lepurit.

Unë nuk jam joshur shpesh nga produktet e ofruara me kusht blerje në dyqanin zyrtar, por kjo shtëpi e bukur karrote, rreth pesëmbëdhjetë centimetra e lartë, mund të më inkurajojë të shpenzoj shumën minimale të kërkuar.

LEGO 40449 Shtëpia e Karrotave të Lepur i Pashkëve

LEGO 40449 Shtëpia e Karrotave të Lepur i Pashkëve

LEGO Ninjago 71746 Dragon Jungle

Sot ne shpejt interesohemi për përmbajtjen e setit LEGO Ninjago 71746 Dragon Jungle, një kuti me 506 copë të shitura me çmimin publik prej 39.99 € që nga 1 Marsi i cili është gjithashtu një nga katër referencat e tregtuara aktualisht të cilat tregojnë ngjarjet që ndodhin në episodi special "Ishulli i panjohur" .

Rregulltarët e universit Ninjago e dinë atë, dragoi është një pemë gështenje e vargut me propozime pak a shumë të suksesshme sipas kutive në të cilat i gjejmë këto krijesa. Pak i lekundur, i artikuluar dobët ose dobët, i vështirë për tu trajtuar pa prishur gjithçka, diapazoni Ninjago është plot me dragonj ndonjëherë të suksesshëm dhe të tjerë shumë më pak bindës.

Ky "Dragoi që jeton në xhungël" i gjatë rreth tridhjetë centimetra, i cili duket pak si një hardhucë ​​e madhe më afër universit të vargut të Elves sesa me atmosferën e zakonshme të produkteve të Ninjago, dallohet si nga ngjyrat e përdorura, ashtu edhe nga poza e "detyruar" nga asambleja e trupit të bishës në pozicion të harkuar. Kjo zgjedhje nga ana e projektuesit siguron që përdoruesi të paraqesë gjithmonë dragoin e tij në një pozicion interesant, pastaj udhëzon secilin tifoz të orientojë këmbët, kokën dhe bishtin e dragoit sipas skenës së zgjedhur.

Prandaj krijesa artikulohet në pika të ndryshme dhe ne gjejmë Vula Topi gri e zakonshme. Si shpesh, këto asamble kanë pak probleme për t'u integruar në estetikën e përgjithshme të modelit dhe mbeten këtu për shembull vërtet të dukshme në nivelin e qafës dhe këmbëve të pasme. It'sshtë pak më mirë në kryqëzimin midis këmbëve të përparme dhe trupit të dragoit me disa pjesë dekorative që fshehin disi mekanizmin e artikulimit.


LEGO Ninjago 71746 Dragon Jungle

LEGO Ninjago 71746 Dragon Jungle

Koka e këtij dragoi më duket vërtet e suksesshme me nofullën e tij të lëvizshme të fiksuar përmes dy krahëve robot në majë. Kjo zgjidhje ofron lëvizje maksimale për të gjithë, por gjithashtu rezulton të jetë pak e brishtë me rrezikun që pjesa e poshtme, e ngarkuar me disa pjesë që mishërojnë gjuhën e dragoit, të shkëputet. Shtypja e bllokut në pjesën e sipërme të kokës është e shkëlqyeshme, ky dragua / hardhucë ​​ka një pamje kërcënuese vërtet mbresëlënëse.

Bishti i dragoit është gjithashtu për mendimin tim shumë i suksesshëm, nën-asambletë që e përbëjnë atë formojnë një zinxhir mjaft të dendur celular i cili nuk zbulon shumë pikat e lidhjes. Më duken krahët e rregullueshëm 360 ° pak më pak interesantë me shumë pjesë gri në kryqëzimin midis këtyre dy shtojcave mjaft skematike dhe trupit të kafshës. Dragoi mund të transportojë Lloyd përmes sediljes së dhënë, një aksesor që mund të hiqet lehtësisht nëse doni të ekspozoni krijesën pa këtë mjet.

Ka nëntë afishe që duhen ngjitur në trupin e dragoit për të përsosur pamjen e tij. Modelet në afishe të ndryshme përputhen me ato jastëk të shtypura në kokën e kafshës dhe ngjyra e sfondit të ngjitësve përputhet me atë të pjesëve Bajukë. Modelet e arta të shtypura në këto afishe të ndryshme sigurojnë bashkimin estetik me elementët në Gold përdoret në pjesën e pasme të kafshës. Visshtë e qëndrueshme nga ana vizuale.

Në kutinë, ka gjithashtu diçka për të mbledhur një bord paksa techno rrëshqitje në ajër në ngjyrat e Zane. Pse të mos dish që ky element është i vetmi që duhet të ketë Stud-rekreativë të cilat ju lejojnë të nokautoni dy rojet e parashikuara. Tjegull en Ari margaritar vendosur në vela është shtypur jastëk, është gjithashtu në dispozicion në grup 71740 Elektro-mekanike e Jay (19.99 €).

LEGO Ninjago 71746 Dragon Jungle

Dhurimi në minifigs i dhënë në këtë kuti është i saktë dhe ne veçanërisht kujtojmë praninë e PoulErik, Guardian me dy koka. Minifigura nuk është saktësisht ekskluzive, është thjesht një kombinim i artikujve të përdorur për kujdestarët e tjerë. Dy ninjas në version Islandë dhe Thunder Keeper janë gjithashtu në dispozicion në kutitë e tjera. Nëse është vetëm minifig i Lloyd me bojën e saj të luftës dhe veshjen taktike që ju intereson, dijeni se mund ta merrni në një grup shumë më të lirë të gamës, referenca 71745 Lloyd's Jungle Chopper Bike (19.99 €), dhe në poliçantë 30539 Lloyd's Quad Bike e cila u ofrua në shkurt në Dyqanet LEGO.

Në përmbledhje, ky Dragon që jeton në xhungël është për mendimin tim që klasifikohet në mesin e dragoit më të suksesshëm në rang, ofron një nivel relativisht të lartë të detajeve me një gradient të këndshëm të Bajukë Green Sand, e gjitha e zbukuruar me copa të arta, ofron mundësinë për ta bërë atë të marrë shumë poza dhe duket shumë mirë nga pothuajse çdo kënd. Disa adhurues të universit Ninjago mund ta shohin atë pak jashtë temës për gamën, shijet dhe ngjyrat nuk argumentojnë.

Seti shitet me çmimin publik prej 39.99 €, një çmim që për mendimin tim mund të konsiderohet relativisht i arsyeshëm duke marrë parasysh përvojën e ndërtimit, përfundimin e modelit, dorezën e minifigjeve të ofruara dhe mundësitë e gjallë të ofruara nga kjo kuti e cila kërkon vetëm të kombinohet me majën shkëmbore të setit 71747 Fshati i Rojëtarëve shitet per pjesen e saj 49.99 €.

LEGO Ninjago 71746 Dragon Jungle

Shënim: Seti i paraqitur këtu, siguruar nga LEGO, është përfshirë si zakonisht. Afati i caktuar në Mars 18 2021 tjetër në orën 23 pasdite. "" Unë provoj, marr pjesë "fshihen automatikisht, bëj një përpjekje.